Profil spoločnosti

Majiteľ spoločnosti FILUX design, s.r.o. sa stavbe krbov a pecí venuje od roku 1994 a má na svedomí viac ako 1 200 funkčných diel.

Ing. Filus

" Milí priatelia najstaršieho a najromantickejšieho kúrenia - drevom! "

Oheň a s ním spojenú pohodu a pocit bezpečia máme každý z nás zakódovaný v našich génoch. Veď tento „dobrý sluha, ale zlý pán“ sprevádzal našich predkov od nepamäti. Chránil ich pred chladom, ako aj pred útokmi dravých zvierat, zdokonalili s ním prípravu jedál a v neposlednom rade aj priniesol svetlo do prvých príbytkov.

V stredoveku už mali krby a pece takú dôležitosť, že boli ozdobované najcennejšími symbolmi rodín –rodinné erby, znaky remesiel, ale aj zbrane s ktorými boli vybojované najdôležitejšie vojny, bitky či turnajové zápasy.

Rovnako aj my chceme prispieť k Vašej pohode a priniesť do Vašich príbytkov skutočné teplo domova a vdýchnuť tú pravú atmosféru "v kruhu okolo rodinného kozuba či kachľovej pece".

Skrotením ohňa sa naši predkovia začali vyvíjať až do dnešnej civilizácie. Veď čo lepšie človeka po celodennom strese uvoľní a zrelaxuje, ako jedinečný pohľad na hrejivý oheň vo vašom krbe, kachľovej peci alebo kachliach?

Spoločnosť FILUX design, s.r.o. sa venuje dizajnovému navrhovaniu, výrobe a kompletnej montáži „na kľuč“ krbov, pecí, kachlí, krbových kachlí a sporákov.

Spoločnosť FILUX design s.r.o. bola založená v roku 2005, ale jej hlavný predstaviteľ a majiteľ sa stavbe krbov a pecí venuje od roku 1994 (viac ako 1200 funkčných diel krbov a pecí). Tieto svoje mnohoročné skúsenosti firma FILUX design s.r.o. prenáša s vysokou profesionalitou do svojich originálnych a dizajnovo čistých diel, ktoré príjemne vyhrievajú mnoho domácností doma i v zahraničí.

Spoločnosť Filux design disponuje kvalitnými výstavnými a predajno-skladovými priestormi, kde je možné "naživo" vidieť väčšinu ponúkaného sortimentu, ako aj plne funkčné diela.

... tak teda "do skorého očarujúceho zakúrenia" !Sme členmi:

logo Cechu kachliarov
podpis p. Ing. Filusa